MOBİLYA AYAKLARI

Dekoratif Mobilya Ayakları

Mobilya ayakları çok farklı özelliklerde ve tasarımlarda üretildikleri için kullanıcılar diledikleri zaman bu ürünleri değiştirme olanağa sahiptirler. Ancak seçim yaparken sadece görünüme değil aynı zamanda dayanıklılık ve kullanım alanları da dikkate alınmalıdır. Evlerimizde kullandığımız koltuk, masa, yatak veya dolap gibi ürünler için üretilen bu ayaklar mutlaka gerekli ağırlığı kaldırabilmeli ve aynı zamanda sağlam olmalıdırlar.

Mobilya Ayağı Çeşitleri

Mobilyalarımız için kullanabileceğimiz mobilya ayakları bizim sandığımızdan çok daha önemli bir işleve sahiptirler. Hem şık görünmeleri hem mobilyaların ağırlıklarını kaldırıp sağlam bir şekilde yere temas etmelerini sağlamaları gerekir. Bu ürünler için birçok farklı tasarım ile karşılaşabiliriz. Bu sebeple herkes zevkine ve beklentisine hitap eden ürünler bulabilir. Üstelik kolay monte edilen ürünler olmalarından dolayı isteyen herkes yardım almadan mobilyaların ayaklarını değiştirebilirler. En çok kullanılan dekoratif mobilya ayakları arasından ahşap ayaklar, alüminyum ayaklar, bingo ayaklar, metal ayaklar veya plastik ayaklar yer alır.

Mobilya Ayağı Modelleri

Bilindiği gibi mobilyaların daha şık ve daha salpam olmalarını sağlamak için farklı ayaklar kullanabiliriz. Kimi zaman ihtiyaçtan kimi zaman ise bir değişiklik olması için mobilya ayağı temin etmek isteyen kişilerin karşılarına birçok farklı model çıkacaktır. Ahşap süslemeli ayaklar, kumaş kaplı ayaklar, taş süslemeli ayaklar ve buna benzer birçok farklı seçenek bulunabilir. Bu ürünler hakkında seçim yapmakta zorlanan kişiler diledikleri zaman Çemobsan ile iletişime geçerek ürün kataloglarını inceleyebilirler.

Mobilya Ayağı Fiyatları

Mobilya ayağı temin etmek isteyen kişiler yapacakları araştırmalardan sonra bu ürünler hakkında birçok farklı fiyat seçeneği ile karşılaşacaklardır. Bunun sebebi ise her birinin farklı ebatlarda, farklı özelliklerde ve farklı üretim teknikleri ile üretilmeleridir. Bu sebeple her keseye ve her zevke göre farklı mobilya ayağı seçenekleri bulunabilir. Bazı modellerin fiyatları çok yüksek olabilir. Bunun nedeni o ürünlerin çok özel malzemelerden yapılmaları ve aynı zamanda el işçiliğinin çok fazla olmasıdır. Ancak bazıları çok az emek ile ve basit bir şekilde üretildikleri için fiyatları düşük olabilir. Bu sebeple bu ürünleri temin etmek isteyen kişilerin yapacakları en doğru iş beklentilerini tam olarak belirlemek ve bir fiyat aralığı belirlemek olacaktır.

Mobilya Ayakları Nasıl Takılır?

Mobilya ayaklarını takmak için farklı yöntemler kullanılabilir. Bazı modeller direk olarak monte edilecek şekilde üretilirken bazılarını monte etmek için ilave parçalar gerekebilir. Bu ürünleri takmak kolaydır. Takılacak mobilyanın alt tarafında yer alan vida deliğine ayakların ucunda yer alan vida döndürülerek takılır. Bazıları ise somun yardımı ile güçlendirilmelidir. Bazılarında ise mobilya altında hiç delik olmayabilir. Bu gibi durumlar da önce delik delinmeli sonra ise montaj yapılmalıdır. Ahşap mobilya ayakları takılırken ise sadece vida yeterli olmayabileceği için mobilya tutkalı gibi güçlendirici malzemelerden de yardım alınabilir.

Mobilya Ayağı Nasıl Yükseltilir?

Mobilya ayağı yükseltmek basit bir işlemdir. Bazı ayaklar yükseklik ayarlı olarak üretilirler. Bunun için kullanıcının tek yapması gereken somun veya vida yardımı ile ürünün ayarını yapmaktır. Eğer mobilyanın yer aldığı zemin düzgün değilse o zaman her ayak bulunduğu konuma göre farklı şekilde ayarlanabilir. Bu sebeple yükseklik ayarlı ayaklar kullanmak en doğru seçenek olacaktır. Her ayağın farklı yükseklikte olması doğal olarak mobilyanın riskli bir şekilde durmasına neden olur ve sürekli sallanır. Bu sorunları yaşamak istemeyen ve mobilya ayakları ahşap modelleri veya benzeri ürünler hakkında aradığı her ürünü bulmak isteyen kişiler Çemobsan uzmanları ile iletişime geçerek ihtiyaçları olan modelleri temin edebilirler.